Navštivte Gruzii

Ač je Gruzie mezi turisty stále populárnější destinací, je stále možné říci, že jde o místo nepoznamenané negativními dopady masového turismu.
Gruzie je unikátní především svou rozmanitostí. Především právě pro ni ji deník The New York Times uvedl mezi 52 turisticky nejzajímavějšími místy světa.


Co všechno Vám Gruzie může nabídnout?
Pro milovníky hor je zde pohoří Velký Kavkaz. Jeho nejvyšší vrcholy by zastínily i Alpy – nejvyšší hora Gruzie, Šchara měří 5193 metrů. Velký Kavkaz však zdaleka není doménou pouze zkušených horolezců či vyznavačů mnohadenních treků, na své si zde přijdou také příznivci nenáročného turismu (a pochopitelně také lyžaři, hovoříme-li o zimních měsících).
Po náročných túrách v horách je zajisté vhodné zregenerovat na atraktivních plážích Černého moře, ať už ve známém městě Batumi, plném zábavy a s bohatým nočním životem, nebo přilehlých, klidnějších lokalitách.
Gruzie se může pochlubit také tím, že je kolébkou vína. Víno se zde vyrábělo patrně již 9000 let před naším letopočtem a z hliněných nádob, tzv. kvevris, které se pro tento účel po staletí používaly, můžete víno ochutnat také dnes.
Turisté zajímající se o kulturu a historii také rozhodně nepřijdou zkrátka, ba právě naopak. V Gruzii se nachází řada památek a míst zařazených do UNESCO, za všechny jmenujme například starobylé město Mtskheta či historické monumentální katedrály Bagrati a Gelati.
Návštěvníkům hledajícím duchovní kontemplaci jistě poslouží odlehlé horské kláštery, většina z nichž nabízí dechberoucí scenérie souladu středověké architektury a nedotčené okolní přírody.
Gastronomové jistě ocení gruzínskou kuchyni, která je symbiózou lahůdek: úspěšně kombinuje maso a zeleninu, ochucené množstvím koření. Velmi chutné jsou také omáčky, sladkosti a sýry.

V případě, že dáváte přednost individuální turistice před organizovanými zájezdy, kontaktujte dovozce gruzínských potravin do ČR společnost PKZ group s.r.o. či distributora gruzínských plodů v České republice, společnost An Mara Bussines. Tyto společnosti Vám zprostředkují kontakt se svým obchodním partnerem, gruzínskou cestovní kanceláří „Nali travel“.
Dle Vašich preferencí Vám může být cestovní kanceláří zpracován návrh celého programu Vašeho pobytu v Gruzii.